Dekoráljunk levelekkel!
szombat, november 03, 2012
Már gyönyörűek a fák, sárgulnak, vöröslenek, barnulnak és folyamatosan hullanak a szebbnél szebb levelek a lábunk elé. Mi pedig a gyerekekkel együtt észrevesszük és minden nap nagy csokrokkal szedünk, amit aztán haza is visznek. Anyukák, apukák minden nap megkérdezik: - De minek vigyük haza?
Tényleg! Mit is kezdjünk a sok-sok gyönyörű levéllel? Olvass tovább és megtudod!
A legegyszerűbb megoldás, ha egy nagyobb könyvben (képes album, lexikon) újságlapok közé téve pár napig préseljük őket, aztán egy egyszerű képkeretbe foglalva kompozíciót készítünk belőlük.Természetesen ebbe a gyerekek is besegíthetnek, sőt a saját alkotásuk kerülhet az ő szobájukba is! Képkeret híján megteszi egy egyszerű színes kartonlap, amelyre valamivel kisebb fehér vastagabb lapot ragasztotok és erre kerülhetnek a levelek.
A képek között talán még egy bekeretezett őszi vers is elfér. |
Kis levélnek kis keret, nagy levélnek nagyobb. |
Ha a levelek elszáradnak, kerülhet a helyükre mini növény is. |
Szerintem a levelek füzérnek csak akkor jók, ha előtte valamilyen módon tartósítjuk őket. Ennek egyik módja, hogy vízfürdőben felolvasztott viaszban megmártjuk őket, aztán hagyjuk őket lecsöpögni (például ruhacsipesszel egy szárítókötélre csíptetve). A második módszer ennél egyszerűbb: le is lehet laminálni a leveleket! Igaz, ez már nem annyira természetes hatású és utána körül is kell vágni, de cserébe nem fog lepotyogni a díszünk.
A leveleket egyszerűen fel is fűzheted tűvel és cérnával. Ezzel már ügyes nagycsoportosok is próbálkozhatnak! |
Ha megfelelő nagyságú gyöngyöt találsz, megtartják a levelek szárát a fonálon. Ennek hiányában csak köss egy csomót a szár köré! |
- Fújj fel egy lufit akkorára, amekkora lampiont szeretnél.
- Keverj ki tapétaragasztót a használati utasítás szerint.
- Tépkedj, vagy vágj össze átlátszó színes pauszpapírt kisebb darabokra (ehhez kérd a gyerkőc segítségét is).A darabkákat mártogasd egyenként a tapétaragasztóba és simítsd a lufira, de úgy, hogy a papírdarabok kb. félig fedjék be a lufit. Ezt több rétegben kell elkészítened.A gyerekek nagyon szeretnek ezzel pepecselni, de készülj fel, hogy minden elég maszatos-ragacsos lesz! Legjobb, ha egy régi viaszosvászon terítőt tesztek az asztalra.
- A rétegek közé néha ragassz leveleket szintén tapétaragasztóval. Várj addig, amíg meg nem szárad az egész mű. Amikor megszárad, akkorra megkeményedik az egész és a lufit kipukkaszthatjátok! Készen is van.
Ha teamécsest teszel bele, gyönyörűen fognak világítani! |
A leveleket ragaszthatjátok áttetsző fehér papírra is sima hobbiragasztóval (vagy faragasztóval). Ha ezt a papírlapot egy befőttesüveg köré tekered és kétoldalú ragasztószalaggal rögzíted, akkor is nagyon szépen fognak mutatni a levelek.
Ez a változat tűzvédelmi szempontból egy kicsit biztonságosabb, mint a papírból készült mécses. |
A leveleket nagyon egyszerűen ráragaszthatod vastagabb gyertyákra is. Kapható ehhez kimondottan gyertyához való decoupage ragasztó, amivel csak át kell kenni és a megfelelő helyre tapasztani. Kívül is mázold át a levelet, ha megszárad, átlátszó lesz majd.
Ehhez a dekorációhoz is préselt levelet használj, akkor fog szépen odasimulni a gyertyához! |
Csak végy egy csokor levelet és tedd egy üvegváza alá, amibe egy színben harmonizáló gyertyát helyeztél! |
Az üvegváza oldalát pedig egyszerű papírból kivágott levélformák díszítik.
Használhatod papírnehezéknek íróasztalra, vagy egy üvegtálba téve csak úgy - mert szép! |
A papírleveleket is decoupage ragasztóval ragaszd az üveg felületre! |
Itt bogyós ágakból készült dekorációs ötleteket találsz!
Itt pedig egy-két ötletet termésekből készült füzérekhez.
0 megjegyzés